Результативність освітнього процесу дітей 2020/2021

Аналіз рівня  органiзацiї освітнього процесу

у закладi дошкільної освіти № 10

Із метою забезпечення якості освітнього процесу в закладі дошкільної освіти здійснюється аналіз стану організації життєдіяльності дітей дошкільного віку в умовах варіативності програм, методичний супровід упровадження Базового компонента дошкільної освіти.

З дітьми дошкільного віку, які відвідують ІДНЗ № 10 проводиться моніторинг якості дошкільної освіти. Спостереження для оцінки результативності освітнього процесу в ДНЗ здійснювалось за освітніми лініями: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі», «Мовлення дитини», відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти в Україні, та програм, за якими планується освітній процес у закладі. Аналіз проводився у грудні 2020 року та у травні 2021 року. Експертиза здійснювалась під час різних видів діяльності: бесіди з дітьми на заняттях та в повсякденному житті, спостереження за поведінкою дошкільників у різних ситуаціях, їх трудовою та ігровою діяльністю, спілкуванням з однолітками та дорослими. Для відстеження рівня компетентності дошкільників за освітніми лініями вихователі добирали дидактичні ігри, завдання, запитання, створювали проблемні ситуації. Для зручності проведення спостережень та фіксації результатів карти спостережень розбито за освітніми лініями, і визначено критерії оцінювання за рівнями: високий (12-10), достатній (9-7), середній (6-4), низький (3-0).

Загальний аналіз результативності освітнього процесу

дітей дошкільного віку за освітніми лініями за 2020/2021 н.р.

Напрями експертизи

Показники

різновікової групи № 2

дітей середнього дошкільного віку

групи № 1

дітей старшого дошкільного віку

групи № 3

1.

Освітня лінія «Особистість дитини»

Здоров’я та фізичний розвиток

Самоставлення

2.

Освітня лінія «Дитина в соціумі»

Сім’я

Люди

3.

Освітня лінія «Дитина в природному довкіллі»

Природа планети «Земля»

Життєдіяльність людини у природному довкіллі

4.

Освітня лінія «Дитина у світі культури»

Предметний світ

Світ мистецтва

5.

Освітня лінія «Гра дитини"

Гра як провідна діяльність

Формування особистості в грі

6.

Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

Сенсорні еталони

Пізнавальна активність

Елементарні математичні уявлення

7.

Освітня лінія «Мовлення дитини»

Звукова культура мовлення

Словникова робота

Граматична правильність мовлення

Зв’язне мовлення. Діалогічне мовлення.

Монологічне мовлення

Українська мова як державна

Моніторинг

основних компетенцій дітей за освітніми лініями

за 2020/2021 навчальний рік

Дані, наведені в таблиці, свідчать про те, що на кінець року зросла кількість дітей, які мають високий і достатній рівень компетентності, з відповідними зниженнями кількості дітей, які мають середній рівень, що свідчить про ефективність освітнього процесу. Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчить про те, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Базовим компонентом та нормативними документами.

Моніторингові дослідження компетентності дітей за освітніми лініями і засвоєння ними програмового матеріалу показали наступні показники: результати освітнього рівня вихованців різновікової групи № 2 на кінець навчального року залишились незмінними, дані показників говорять про достатній рівень компетентності дошкільників, отже динаміки не відбулося. Тому педагогам, треба посилити роботу, щодо підвищення рівня засвоєння дітьми інваріантної частини змісту дошкільної освіти за всіма освітніми лініями, особливо приділити увагу освітній лінії «Мовлення дитини».

З даних моніторингових досліджень, групи № 1 середнього дошкільного віку, рівень знань дітей з освітніх ліній «Гра дитини», «Дитина сенсорно–пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі» залишився незмінним і мають високий показник, це свідчить про фахову майстерність педагога. Педагогам, тримати рівень за даними освітніми лініями. «Гра дитини», «Дитина сенсорно–пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі».

Аналізуючи стан освітнього рівня вихованців старшої групи № 3 зроблено висновок, що на кінець навчального року діти старшої групи закладу підвищили освітній рівень з достатнього на високий. Діти успішно виконують завдання різного виду складності, програмові вимоги освітньої програми.

Тому потребує більшої уваги питання вибору оптимальних форм життєдіяльності дітей відповідно до їх мети, визначення типів, структури та особливостей проведення занять однієї з форм організованої діяльності дошкільників, підвищення якості їх проведення. Успішному вирішенню програмових завдань сприятиме створення відповідних умов і для самостійної діяльності дітей дошкільного віку, формування відповідних компетентностей у дітей щодо активного розгортання різних видів самостійної діяльності, опосередкованого керівництва нею з боку педагогів.